Az internetes 'személyiségi jogvédelem' képmutatása
Mindig is a herót rázott ha belegondoltam abba, egyes jogvédők mit össze nem sipákolnak azért, hogy az interneten un. személyiségi jogvédelem zajljon. Ami egyenlő annak legitimitásával, hogy bárki névtelenségbe burkolózva szemétkedjen, és többnyire csak olyan tevékenységet végezzen ami alapból pofánvágandó, de több esetben törvénybe is ütközik.
Nem várandó el senkitől sem persze, hogy saját nevén írkáljon, ez evidens. (Pl: Tóth Marika.XI.Seggszőr út 3/zs nickkel) Egyszerűen arról van szó, hogy az interneten létezik egy olyan legtöbb oldalak által támogatott szabály, ami biztosítja mindenki kideríthetetlenségét, fedhetetlenségét. Ez az úgymond "mégtöbb mocskolódást a netre" szabálya, hisz adott, hogy generálja az elkövetőket a tettekre, tudván sosem kapják el őket. Összefoglaló nevén ők a netcigányok: névtelenségbe burkolózó személyek, akik egy szavas nickeikkel ostromolják az embert, kideríthetetlen kilétük, és ha esetleg netán mégis sikerül, és pofán találja vágni őket valaki, akkor meg rögtön rohannak a jogvédőikhez, hogy "segítség, őt bizony kiderítették, és kitették a netre". Pedig lényegében semmi különbség nincs aközött hogy:
1. Két ember bűncselekményt készít elő egy presszóban
2. Két ember bűncselekményt készít elő az interneten.
Mégis az utóbbinál az ember szabályosan le van hordva, ha netán ki meri deríteni az illető valódi kilétét. Az én blogom is egy ilyen szarházi miatt csődölt be egyszer másfél napra, minek után mertük a valós nevén szólítani az illetőt - minek után az vagy 50 kommentbe bombázta szét az üzenőfalat. Ezzel a húzással ők is beálltak a "mégtöbb mocskolódást az internetre" mozgalom mögé, amit ezek a jogvédők biztosítanak. Pedig nem csináltunk mi semmi hacker tevékenységet, az illetőre rá lehetett keresni.
Lassan ott tartunk, hogy képeket sem szabad letölteni a netről, csak nézegetni. A jogvédők azzal az általános demagóg szarral etetnek, hogy mennyi veszély leselkedik az internetre ha minden adatunk elérhető. Igenám, de pont a bűnözői körök azok, akiknek a névtelenség teljes védelmet nyújt - tehát az egész eleve ki van fordítva. Egyébként sem tudok példát olyanra, hogy tényleg valós veszélyt rejtene olyasmi, ha nevünk és lakcímünk nyilvánosság előtt van. Pl az én adataim azok már közkincsként keringenek a neten, mégse állítottak még a házam elé sosem - pedig jócskán vannak ellenzőim nekem is. De pl Tomcaté is, és Gyurcsány lakcíme is közkézen forog (Stromfeld Aurél utca 108 vagy mi), mégse történt ott soha semmi. Egyszerűen ostoba érvelése ez a jogvédőknek, marhára képmutató védelmet nyújt - és pont a bűnözői köröknek. Képzeljünk el pl egy láthatatlan bankrablót, akinek még lenne pofája azzal érvelni bűncselekménye után ha elkapják, hogy leleplezték a kilétőt. Mert ez bizony ilyen paradox helyzet. És ezt ezek a kis szemét parasztok tudják is jól, nemvéletlen szaporodtak is gomba módra a neten névtelenség mögé rejtve.
Lassan ott tartunk chatelni is gyakorlatilag tök felesleges, mert mindenki más mint akinek kiadja magát, a cukika 'kicsi14' név mögött lehet bantu 120 kilós négertől kezdve 47 éves szőrös pedofil is. És úgysem lehet lenyomozni, ez is csak egy maszlag, hogy az NNI képes erre. Leszarják az egészet. Álarcokat osztogatnak az internettel együtt kb. Régóta mondom én már ezt pedig: Attól mert a gép seggéből kilóg egy kábel, még senki sem isten.
Kíváncsi vagyok, mikor törlik el végre ezt az ostoba szabályt, vagy egyáltalán minek kell megtörténnie majd, hogy eltöröljék egyáltalán. Pedig a netet szabályozni kellene. Nem úgy, mint Észak-Koreában, mert a szabályozással is vissza lehet élni. Európa azonban nem egy távol-keleti diktatúra, hanem egy - ne tessék hangosan felröhögni - évszázados demokratikus hagyományokkal rendelkező, civilizált közösség. Az Internettel kapcsolatos bűncselekmények elsöprő többségét megakadályozná, a maradékot pedig könnyen felderíthetővé tenné, ha a netezők egyértelműen azonosíthatóak lennének. A net szabályozása egyszerű jogosítványt igényelne. Egyfajta kártyát, amivel az Internet-szolgáltatás hozzáférhető. A kártya használója azonosítja magát, és már mehet is a világhálóra. Ja, hogy oda az anonimitás? Nem feltétlenül, hiszen továbbra sem kell, hogy adatai mindenhol megjelenjenek. Nyugodtan írogathat továbbra is a Fenyőfát Análisan Kedvelők Fórumába tulevel22 néven, levelezhet barátaival, elsuttoghatja titkait egy chatszobában, mivel nem megfigyelés alatt áll, hanem egyszerűen felelősségre vonható. Ahogy a rendőrség sem rögzíti, hogy melyik autó tulajdonosa mikor merre jár, és nem állít össze profilt a közlekedési szokásainkról, vagy a személyi igazolványunk adatai alapján sem követ minket senki, úgy a netszolgáltatók sem fognak mindenkiről dossziét vezetni.
Egyszer eljön az idő, hogy ezt is megéljük talán. (Egyébkét a cikknek semmi kiváltó aktuál oka nemvolt most, csak úgy kiírtam. Az itteni kommentelők se vegyék magukra, mert az itteni netcigányokat eddig is elintéztem egy pakk gombbal, ahogy ezután is.)
(Egyébb netes írásaim ITT.)
Utolsó kommentek